Értékelési szempontok:


A Magyar Public Relations Szövetség az egyéb programjai mellett a szakmaiság fejlesztését tűzi ki a PREXA díjjal is. Szeretnénk megmutatni, hogy a PR a médiakapcsolatokon túl a párbeszédre épülő, többirányú kommunikáció, a történet erejére épít - ezért elsősorban olyan kampányokat, kommunikációs programokat keresünk, amely ezen szemléletmód alapján készülnek és amelyek jól kimutatható eredményt érnek el. A PReszközöket mi tágabb értelemben értjük, ezért fontosnak tartjuk, hogy a kizárólag szerzett tartalmakon túl saját, megosztott és akár fizetett megoldásokat is tartalmazhatnak. Bízunk benne, hogy a díjazott pályamunkák a társszakmák és az üzleti területek számára is értékesek lesznek, egyben erősítik a PR szemléletmódjának elterjesztését a szervezetek működésében.

A zsűri a pályamunkákat a fenti szellemiség mentén az alábbi szempontok alapján értékeli:

Stratégia (Az alapkoncepció értékelése – amennyiben a pályázótól származik az –, a szakmai eszköztár kiválasztása, használatának egyensúlyozása, iparági ismeretek és a választott kommunikációs stratégia)

Insight (A kampány koncepciót megalapozó kutatások, kvantitatív és kvalitatív adatok pontossága, mélysége és értelmezése)

Kivitelezés, megvalósítás (A munka alapossága, a megvalósítás gondossága és részletessége)

Eredményesség (Mérőszámok alapján, a kampány/projekt hatása az ügyfél üzletmenetére)

Hatékonyság (A lehető legalacsonyabb költséghányad mellett a legnagyobb hatékonyság elérése)

Reputációmenedzsment (Hogyan hatott az adott aktivitás a szervezet megítélésére, hírnevére)

Innováció és kreativitás (Újszerűség, egyéni látásmód, a megszokott kommunikációs keretek kitágítása)

Megvalósítás, kivitelezés, felhasználóbarátság (Célcsoportnak megfelelő kommunikációs csatornák és eszközök használata, közérthetőség, könnyű használhatóság és/vagy adaptálhatóság)

Reklámegyenértéket tartalmazó (AVE) pályaművek esetében pontlevonás jár! Pontlevonás mértéke: 3 pont.

Az MPRSZ és az ICCO által akkreditált pályázó ügynökségek számára extra pontokat írunk jóvá minden pályázat esetében:
Extra pont mértéke: 3 pont

A pályázóknak beadáskor nyilatkozniuk kell, hogy a beadott pályamunkák maximálisan tiszteletben tartják az MPRSZ Etikai Kódexétv, a Reklámetikai Kódexet és a hatályos magyar jogszabályokat, illetve nem sértik harmadik személy jogát vagy jogos érdekét.

A zsűri értékelésének folyamata


A szakmai zsűri két részből áll, előzsűriből és főzsűriből, a bírálat első körben online rendszerben zajlik. Az előzsűrizés során az előzsűri tagjai a 8 értékelési szempont alapján állítják össze a shortlistre kerülő pályamunkák listáját.

A zsűritagok egyes kategóriák szerinti kiválasztása akként történik, hogy az általuk értékelt pályázatok tekintetében ne álljon fel összeférhetetlenség (ideértve különösen jelenlegi vagy korábbi munkaviszonyt vagy megbízási jogviszonyt, illetve egyéb üzleti kapcsolatot és üzlet érdekeltséget).

A zsűritag maga is köteles jelezni, amennyiben a számára értékelésre kijelölt pályázat tekintetében összeférhetetlenségi ok áll fenn, vagy a pályázat elbírálása tekintetében egyébként elfogult. Ebben az esetben az adott pályamunkát a zsűritag nem értékeli.

A shortlistre került pályaműveket a pályázók egy előre kihirdetett időpontban 3 percben prezentálják a főzsűri és a nézők előtt. A főzsűri maximum 3-3 pontot ad a pályázat hitelességére és a prezentáció módjára, majd dönt a végeredményről.

A prezentáció nyilvános, díjköteles esemény, amelyen bárki részt vehet. A rendezvény az MPRSZ tagjainak és a pályázóknak ingyenes, más érdeklődőnek 2.000,-Ft+Áfa/fő.

A zsűri kioszthat minden kategóriában arany-ezüst-bronz díja(ka)t, ezen kívül különdíja(ka)t is kiadhat az egyes kategóriákba nem sorolható, de a pályázat céljait sikeresen támogató pályaművek esetében. A zsűri kiválaszthatja az adott év leginnovatívabb projektjét is, ha úgy ítéli meg, hogy van ilyen. A pályázati anyagokra érkezett pontok alapján a Kiíró kiválasztja az Év PR-ügynökségét is, ezen kívül a főzsűri kioszthatja az Év Cilvil PR-szakembere Díjat, ha értékelhető pályázatok érkeznek be.

Fődíj: A kategórianyertesek közül a legkiemelkedőbb pályamű nyeri el a PREXA 2024 fődíját.

 

A változtatás jogát fenntartjuk!

Eredményhirdetés